قالب وبلاگ | یاس۹۸: پوکه معدنی قروه چیست

قالب های سه ستونه وبلاگ بلاگفا

قالب وبلاگ

اعلانات و اخبار سایت یاس 98 : قالب جدید سایت یاس98 با ظاهری متفاوت و امکانات فراوان رونمایی شد.
تاریخ امروز : یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
برای دیدن قوانین سایت اینجا رو کلیک کنید
مطالب برتر این ماه

آرشیو مطالب

آموزش سئو
آموزش افزایش بازدید

یکی از مهمترین دغدغه های وبلاگ نویسان افزایش بازدید وب سایت میباشد که ما آموزش های جهت افزایش بازدید و ....

پلان های سئو
 • سرویس برنزه

  200 تومان

 • سرویس نقره ای

  500 تومان

 • سرویس طلایی

  1000000 تومان

 • سرویس الماس

  تماس بگیرید

پلان های بهینه سازی
 • سرویس برنزه

  10 تومان

 • سرویس نقره ای

  30 تومان

 • سرویس طلایی

  90 تومان

 • سرویس الماس

  تماس بگیرید

توضیحات بیشتر
آنالیز رایگان سئو بررسی سئو وبسایت شما
نمونه کارهای سئو نمونه کار های سایت یاس 98
 • افکت عکس وبلاگ
 • کد ساعت
 • کد منو کشویی
 • کد تبلیغات متنی
backlinks4u تبلیغات شما

بازارچه 96

ساخت وبلاگ

پوکه معدنی قروه چیست؟

پوکه معدنی سنگی آذرین با رنگ روشن و بسیار متخلخل است که در هنگام فوران آتشفشانی انفجاری شکل می گیرد . از این ماده در بتن سبک ، به عنوان سنگ تراشی محوطه سازی و به عنوان ساینده در انواع محصولات صنعتی و مصرفی به عنوان سنگدانه استفاده می شود. بسیاری از نمونه ها به اندازه کافی تخلخلی دارند که می توانند روی آب شناور کنند تا زمانی که به آرامی آبگیر شوند.

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی چگونه شکل می گیرد؟

فضاهای منافذ (معروف به وزیکول) در پومس سرنخ چگونگی شکل گیری آن است. وزیکول ها در واقع حباب های گازی هستند که در خنک شدن سریع ماگما پر از گاز غنی از گاز در سنگ به دام افتاده اند. این ماده آنقدر سریع خنک می شود که اتم های موجود در مذاب قادر به قرار گرفتن در ساختار بلوری نیستند. بنابراین ، پومیس یک لیوان آتشفشانی آمورف است که به عنوان “پوکه معدنی ” شناخته می شود.

بعضی از ماگما ها در حالی که تحت فشار هستند حاوی چندین درصد وزن محلول گاز است. برای یک لحظه متوقف شوید و در مورد آن فکر کنید. وزن این گاز در سطح زمین بسیار کمی است ، اما این ماگماها تحت فشار می توانند حاوی چندین درصد از وزن با وزن نگه داشته شده در محلول باشند.

این شبیه به مقدار زیادی دی اکسید کربن حل شده در یک بطری بسته شده از نوشابه های گازدار مانند آبجو یا نوشابه است. اگر ظرف را تکان دهید ، بلافاصله بطری را باز کنید ، آزاد شدن ناگهانی فشار اجازه می دهد تا گاز از محلول خارج شود ، و نوشیدنی از ظروف در یک ظرف آشفتگی فوران می کند.

جسم در حال ظهور ماگما ، که با گاز منحل تحت فشار فوق العاده شارژ می شود ، به روشی مشابه رفتار می کند. با پاشیدن ماگما از سطح زمین ، افت ناگهانی فشار باعث می شود گاز از محلول خارج نشود. این همان چیزی است که شتاب عظیم گاز پر فشار را از دریچه ایجاد می کند.

این هجوم گاز از دریچه ماگما را خرد می کند و آن را مانند یک کف ذوب شده بیرون می کشد. هنگامی که هوا از داخل هوا پرتاب می شود ، به سرعت جامد می شود و به عنوان تکه های کف پا به زمین باز می گردد. بزرگترین فوران های آتشفشانی می توانند بسیاری از کیلومتر مکعب مواد را بیرون بریزند. این ماده می تواند در اندازه از ذرات ریز گرد و غبار گرفته تا بلوک های بزرگ تپه اندازه یک خانه باشد.

فوران های بزرگ می توانند منظره اطراف آتشفشان را با بیش از ۱۰۰ متر توده پوشانده و گرد و غبار و خاکستر را به داخل جو پرتاب کنند.

در بخش های زیر نقل قول هایی از گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده وجود دارد که تولید پومیس در دو فوران بزرگ را توصیف می کند.

گاز و پمپ در فوران Pinatubo

دومین فوران آتشفشانی قدرتمند قرن بیستم در کوه پیناتوبو در سال ۱۹۹۱ بود. توضیحات زیر توضیح می دهد که چگونه حجم عظیمی از گاز حل شده از فوران نیرو می گیرد و چگونه یک مایل مکعب مکعب از خاکستر و لپلی شکم پر از آتشفشان منفجر شده است.

“از ۷ تا ۱۲ ژوئن ، اولین ماگما به سطح کوه پیناتوبو رسید. از آنجا که بیشتر گاز موجود در آن را در مسیر رسیدن به سطح از دست داده بود ، ماگما بیرون می آمد تا یک گنبد گدازه تشکیل دهد اما باعث انفجار نشد. فوران: با این وجود ، در ۱۲ ژوئن ، میلیون ها متر مکعب از ماگما با گاز به سطح خود رسیدند و در اولین فوران دیدنی و آتشفشانی دوباره آتش نشانی منفجر شدند.

هنگامی که حتی ماگما با بار زیاد گاز نیز در ۱۵ ژوئن به سطح Pinatubo رسید ، این آتشفشان در فوران فاجعه بار منفجر شد که بیش از ۱ مایل مکعب از مواد را بیرون کشید. […] یک پتو از خاکستر آتشفشانی و لپلی های شکاف دار حیاط را پوشانده اند.

بهمن های عظیمی از خنک شدن خاکستر ، گاز و گودال های داغ ، در پهلوهای کوه پیناتوبو غرق می شوند و دره های یک بار عمیق را با ذخایر آتشفشانی تازه به اندازه ۶۶۰ پا پر می کنند. فوران آنقدر ماگما و صخره را از زیر آتشفشان خارج کرد که قله فرو ریخت تا یک افسردگی بزرگ آتشفشانی ۱٫۶ مایل در طول آن شکل بگیرد. “[۱]

فوران کوه مازاما (دریاچه دهانه)

“فوران فاجعه بار کوه مازاما ۷،۷۰۰ سال پیش از یک دریچه منفرد در ضلع شمال شرقی آتشفشان آغاز شد به عنوان یک ستون برج دار از کف و خاکستر که به حدود ۳۰ مایل ارتفاع رسیده است. بادها خاکستر خاکستر را در قسمتهای زیادی از اقیانوس آرام شمال غربی و بخش هایی از جنوب کانادا. آنقدر ماگما فوران کرد که آتشفشان شروع به فروپاشی خود کرد. با سقوط این قله ، ترک های دایره ای در اطراف قله باز شدند.ماگما بیشتر از طریق این ترک ها فوران کرده تا در دامنه های شیب مانند جریانهای پیروکلاستیک قرار بگیرند. دره های اطراف کوه مازاما را تا ۳۰۰ پا از گل مروارید و خاکستر پر کرد. هرچه ماگما بیشتر فوران شد ، فروپاشی پیش می رود تا زمانی که گرد و غبار برای آشکار کردن یک افسردگی آتشفشانی بنام کلدرا بنام کلدره به قطر ۵ مایل و عمق یک مایل حل شود. ” [۲]

ترکیب پوکه معدنی

بسیاری از توده های پوستی از ماگماهایی که به گاز بسیار شارژ می شوند فوران می کنند و ترکیب ریولیتی دارند . به ندرت ، پومیس می تواند از ماگماهای پرمصرف گاز از ترکیبات بازالت یا آندزیتی خارج شود .

پومیس جاذبه خاص بسیار کمی دارد

وزیکول های فراوان در شکاف و دیواره های نازک بین آنها وزن مخصوص بسیار کمی به سنگ می بخشد. به طور معمول وزن مخصوص آن کمتر از یک است و به این سنگ امکان شناور شدن در آب را می دهد.

مقادیر زیادی پمپ تولید شده توسط برخی فوران جزایر و زیر دریاها بر روی سطح شناور می شود و در اثر وزش بادها فشار می یابد. تخته سنگ می تواند برای مدت طولانی – گاهی اوقات سال – شناورتر شود قبل از اینکه سرانجام آب شود و غرق شود. توده های بزرگ توده شناور به عنوان “قایقهای کف پا” شناخته می شوند. آنها به اندازه کافی بزرگ هستند که توسط ماهواره ها ردیابی شوند و خطری برای کشتی هایی که از طریق آنها قایقرانی می کنند (مشاهده تصاویر) هستند. [۳] [۴]

موارد استفاده از پوکه معدنی

بیشترین کاربرد پومیس در ایران تولید بلوک های بتونی سبک و سایر محصولات سبک بتونی است. وقتی این بتن مخلوط شود ، وزیکول ها تا حدی پر از هوا می شوند. این باعث کاهش وزن بلوک می شود. بلوک های سبک تر می توانند الزامات ساختاری یک ساختمان را کاهش داده و یا نیازهای پایه را کاهش دهند. هوای به دام افتاده همچنین عایق بندی بیشتری به بلوک ها می بخشد.

دومین مورد استفاده متفرقه در محوطه سازی و باغبانی است. از پیاز به عنوان پوشش تزئینی در محوطه سازی و مزارع استفاده می شود. از این گیاه به عنوان سنگ زهکشی و تهویه خاک در مزارع استفاده می شود. پوکه معدنی و اسکوریا همچنین سنگهای محبوب برای استفاده به عنوان بسترهای موجود در باغبانی هیدروپونیک هستند.

Pumice کاربردهای بسیاری دارد. این دو کشور در مجموع کمتر از چند درصد از مصرف در ایران را تشکیل می دهند ، اما این محصولاتی است که بیشتر مردم هنگام شنیدن کلمه “تپش” به آنها فکر می کنند.

بسیاری از مردم در جیب های جدید “شلوار جوی شسته شده سنگی” سنگریزه های کوچک پوستی مشاهده کرده اند و تقریباً همه افراد معروف “صابون گدازه” را دیده اند که از پومیز به عنوان ساینده استفاده می کند. در زیر این موارد و برخی دیگر از کاربردهای جزئی از توده (بدون ترتیب خاص) را ذکر می کنیم. [۵]

 • ساینده جین “سنگ شسته شده” در تهویه
 • ساینده در صابون های نوار و مایع مانند “صابون گدازه”
 • ساینده در پاک کن مداد
 • ساینده در محصولات لایه برداری پوست
 • ساینده خوب برای جلا دادن استفاده می شود
 • یک ماده کششی در جاده های پوشیده از برف
 • تقویت کننده کشش در لاستیک تایر
 • جاذب در بستر گربه
 • یک رسانه فیلتر ریز دانه
 • یک پرکننده سبک برای رس سفال

تولید پوکه معدنی و پومیسیت

انواع پوکه معدنی به دو شکل تولید می شود: سنگ سنگی و پمیسیت. “Pumicite” نامی است که به توده بسیار ریز ریز (به قطر کمتر از ۴ میلی متر قطر پایین تا سایزهای زیر میلی متر) داده می شود. این کلمه را می توان مترادف با “خاکستر آتشفشانی” استفاده کرد. از کانسارهای آتشفشانی آتشفشانی استخراج می شود ، یا می توان آن را با خرد کردن شکاف سنگ ایجاد کرد.

در سال ۲۰۱۱ در حدود ۵۰۰۰۰۰ تن پومیس و پومسیت در ایالات متحده استخراج شد. ارزش کل این پمپ حدود ۱۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار یا به طور متوسط ​​حدود ۲۳ دلار در هر تن در این معدن بود. کشورهای تولیدکننده به منظور کاهش تولید:

 شیب بندی پشت بام با استفاده از پوکه معدنی
حمل ونقل آسان
قیمت مناسب
عایق صداومقاوم در برابر آتش سوزی
ضد موریانه 

کاربرد مختلف پوکه معدنی

پوکه معدنی یا اسکوریادر کشاورزی-

استفاده پوکه معدنی در کشاورزی این نوع کشت قابلیت وبهره برداری را بالا می برد از دانه های ۵-۱۰ میلیمتر برای زهکشی و آبیاری به کار میرود چرا که باعث می شود رطوبت آب همچنان درخاک باقی بماند که باعث آبرسانی تدریجی گیاه می شوداین نوع پوکه معدنی را می توان در چمن ها ومناطق کم آب مزارع .{پومیس را می توان برای لایه های زیرین خاک استفاده نمود}

پوکه معدنی سیاه قروه

پوکه سیاه

درایران سه نوع پوکه یافت میشود.

۱-پوکه اسکوریا – همان جنس سنگ پا

۲-پوکه سفید تبریز- جنس آهکی ونرم

۳-پوکه صنعتی – پوکه صنعتی از خاک تولید میشود

پوکه سیاه

پوکه معدنی سیاه در مناطق کردستان در شهرستان قروه یافت میشود این نوع پوکه بوجود آمده از گدازهای آتشفشانی که پس از رسیدن به سطح زمین سردوبصورت دانه های ریزودرشت تبدیل میشود این ماده به علت انتشار گازاز خودبه صورت اسفنجی وبسیار سبک درآمده است واصطلاح علمی آن پومیس یا اسکوریا می باشد.از مهمترین ویژگی های این محصول ترکیب با سیمان وزنی سبک وقابلیت نگهداری آبمی باشد که موجب مقاومت بتن ساخته شده میگردد.

پوکه سفید تبریز

پوکه سفید تبریز همانند پوکه تبریز کاربرد مشترکی دارند اما به دلیل استحکام پایین پوکه سفید نمی توان به تنهای استفاده نمود پوکه سفید باید با پوکه معدنی قروه مخلوط کرده تا بتوان بلوک یا بتن سبک ومحکم تهیه نمود.

پوکه معدنی سبک

پوکه ارزان وسبک قروه

پوکه معدنی عبدی در اختیار داشتن بزرگترین معدن پوکه در کشور وتولید روزانه بیش از ۲۰۰۰ متر مکعب درانواع سایزهای مختلف که شامل :پوکه بادامی,پوکه نخودی,پوکه عدسی,پوکه ماسه نرمه,

ارسال به تمام نقاط ایران

شماره تماس مدیر فروش :                           سعید عبدی  ۰۹۱۸۶۵۶۵۳۶۰

پوکه معدنی قروه

بهترین نوع پوکه معدنی در استان کردستان در شهرستان قروه وجود دارد که دارای بیش از ۲۰معدن پوکه فعال می باشد که هر کدام یک از معادن پوکه دارای وزن مخصوص خود را دارند.به طور مثال معدن دیراکلوبه رنگ قرمز مانند بوده ومیانگین این پوکه معدنی بیش از ۶۰۰ کیلو گرم درهرمترمکعب می باشد.

اما درمورد پوکه معدنی عبدی معادن قروه بوده که محصول معدن به رنگ مشکی وخاکستری بوده میانگین وزن مخصوص ۵۰۰الی ۵۵۰ کیلوگرم در هرمتر مکعب می باشد که مرغوب ترین نوع پوکه معدنی در ایران به حساب می آید. از لحاظ سبکی وتخلخل وسختی بالاعایق صدا وحرارت ومقاوم در برابرآتش سوزی,پوکه معدنی قروه را می توان در صنعت ساختمانی وعمرانیبرای سبک سازه استفاده نمود,اندازه این ماده معدنی از۱ تا ۱۰۰میلیمتر میرسدکه هرکدام برای مصارف خاص استفاده می شود که شامل؛

پوکه معدنی قروه  ۱۰*۲۰ میلیمتربیشتر برای شیب بندی ساختمان سبک سازی تونل مترو…

پوکه معدنی ۵-۱۰ میلیمتر سبک سازی ساختمان پرکردن کف طبقاتوبتن سبک

پوکه معدنی ۰-۵ میلیمتر استفاده برای بلوک زنی مخلوط مناسب سیمان برای بتن سبک ومناسب برای صنعت کشاورزی وساخت موزاِئیک

بسته بندی پوکه معدنی

بسته بندی پوکه معدنی قروه                         ۰۹۱۸۶۵۶۵۳۶۰

مزایای پوکه معدنی بسته بندی شده شامل:

۱-حمل آسان

۲-قابلیت شمارش کیسه ها

۳=قابلیت تشخیص وزن پوکه معدنی

۳-ارسال پوکه معدنی به تمام نقاط ایران

۴=فروش در اکثر استانهای ایران {ارسال رایگان از یک کیلو به بالا}

۵-مناسب برای مناطق پرتردد.

قیمت وسفارش انواع پوکه معدنی

نحوه خرید پوکه معدنی :

پوکه ها به طور کلی به صورت بسته های ۳۰ لیتری ۶۰ لیتری ۱۰۰۰لیتری که قیمت هر کیسه شامل:

پوکه بادامی سایز ۱۰*۲۰

پوکه نخودی سایز۵*۱۰سنگ پا

اسکریا :

سنگ بیرونی است.هنگامی که مواد مذاب درونی زمین به سطح زمین میرسدگازهای موجود درآن خارج شده که محل خروج هوابه صورت حفره برروی سنگ باقی می ماند وحالت اسفنجی به خود میگیرد وپخته شدن سنگ وحفره مانند سبب سبک شدن پوکه معدنی می شود.

سنگ پا همان سنگ آذرین است که در مناطق کردستان وقزوین یافت می شود سنگ پا به علت اسفنجی بودن مورد مناسبی برای از بین بردن لایه ها وسلول های پای انسان مشود

سنگ های که با دستگاه تولید میشود اندازه آنها میتواند به سلیقه مشتری باشد.

سنگ آبنما

سنگ پوکه

ابنما با ایجاد صدای آب در فضای سبز؛ افزودن زیبای فوق العاده وایجاد آرامش وبرای تلطیف وپاکیزه سازی هوا نیز بسیارموثر بوده.آبنما در مراکز پر جمعیت وشلوغ که دارای آلودگی هوا هستند وکلان شهرها باید بیشترمورد استفاده قرارگیرد.

شما میتوانید با ساخت آبنما ازصدای آب وآرامش آندرحیاط یاباغ خانه از ان لذت ببرید.

۰۹۱۸۶۵۶۵۳۶۰

برچسب ها :
08 آوریل 2020 تعداد نظرات:دیدگاه‌ها برای پوکه معدنی قروه چیست بسته هستند
کوچیک شما حامد هستم , از سال 1384 به صورت جدی وارد اينترنت شدم در اين چند سال تعداد زيادي وبلاگ و وب سايت راه اندازي كردم كه از معروف ترين هاي آنها می توان به : بیگ سایت و سایت آریا و بهترین ابزار و یاس 98 و ملک یاب و خرید و فروش کلش و آموزش کلش و... نام برد ، سایت یاس 98 با هدف یاری و کمک به وبلاگ نویسان آماده کرده ام و به امید خدا سعی می کنم جزو بهترین سرویس های ابزاردهی ایران بشم


تماس با ما
سایت یاس98 مرجع ابزار وبلاگ نویسان در ایران از اردیبهشت سال 1392 آغاز به کار کرد. از زمان راه اندازی سایت تا به امروز سعی در تهیه ابزار و قالب ها و ارائه آموزش ها به صورت رایگان و پشتیبانی کامل تمامی وبلاگ نویسان و سایر خدمات میباشد
شماره پیامک مدیر سایت : 09156446977
ایمیل: H.asghari102@yahoo.com
اصلا خوشمون نمیاد بگیم تمام حقوق این وبسایت فلان است فقط کپی برداری میکنین صرفا جهت این که یک حالی هم به ما داده باشید منبع رو هم ذکر کنید